Guest

Welcome

LOGIN

MOST POPULAR

Renesans planszówek i karcianek – skąd bierze się ich rosnąca popularność?

Renesans planszówek i karcianek – skąd bierze się ich rosnąca popularność? - to darmowa gra online w kategorii: Artykuły Gościnne, Gry. W czasie gry możecie zapalić/zgasić światło, uruchomić pełny ekran, dodać grę do swoich ulubionych gier oraz - w razie problemów - zaraportować usterkę do naszego zespołu. Możliwości te można uruchomić klikając w dane ikony znajdujące się obok ekranu z grą. Zakładając konto na naszej stronie otrzymujecie możliwość zapisywania swoich najlepszych wyników rywalizując tym samym z innymi graczami naszej społeczności. Pobijaj rekordy, bierz udział w naszych turniejach online i bądź numerem jeden na Rywalizacja.com!

Przez ostatnie kilkanaście lat świat rozrywki prawie całkowicie został zdominowany przez gry komputerowe. Dzisiaj, mimo nadal bardzo dużego zainteresowania grami Playstation i na PC, popularnością na nowo zaczynają się cieszyć planszówka i karcianki. Wracają one do wielu domów, przeżywając swój renesans. Dlaczego warto zadbać i o taką rozrywkę. 

Zalety gier planszowych

Sklep z grami planszowymi oferuje dzisiaj ogromnie szeroki wybór gier. Dzisiaj możliwości, jakie stoją przed graczem, są prawie nieograniczone. Ma on do wyboru setki, jeśli nie tysiące tytułów, gry są dopracowane nie tylko pod względem samej mechaniki gry, ale także technicznego wykonania. Przede wszystkim jednak renesans gier planszowych i karcianych związany jest z coraz większą świadomością i chęcią wspólnego spędzania czasu z rodziną i najbliższymi. Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z ograniczonego wspólnego czasu, jakim dysponujemy i dlatego chętniej godziny wolne od pracy i nauki spędzamy ze wspólnym gronie. Gra w karty lub planszówek pozwala nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale i utrwalić więzi. Nic nie robi tego silniej niż wspólna zabawa. 

Dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko, istotny jest wymiar edukacyjny. Planszówki uczą myślenia strategiczne, skłaniają do większej kreatywności połączonej z logicznym myśleniem. Podczas zabawy gracze ćwiczą umiejętność błyskawicznego odpowiadania na ruchy przeciwników. W niespotykany przy innych aktywnościach sposób uruchamia się planowanie, wyobraźnia, logiczne myślenie. Rozwój zdolności poznawczych mózgu to jednak nie wszystko. Gry planszowe czy karciane to idealna rozrywka, która pozwala otworzyć się na ludzi, wzmocnić zdolności interpersonalne. 

Każda rozgrywka, czy to planszowe czy karciana, to pewien rodzaj sprawdzianu umiejętności. Paradoksalnie gra pozwala nam dużo szybciej uświadomić sobie własne niedoskonałości, umiejętności, na którymi warto pracować. W grze niczym w życiu, uczymy się wygrywać, nie łamiąc obowiązujących reguł. W ten sposób nie tylko doskonalimy nasze umiejętności poznawcze czy kreatywność, ale i poszerzamy wiedzę o świecie i o sobie samych. 

Jakie gry warto wybierać?

Niezależnie od tego, czy wybierasz planszówka czy karcianki, powinieneś kierować się oczekiwaniami i preferencjami grupy, którą zamierzasz zaprosić do wspólnej gry. Estetyka to jedna z ważniejszych kwestii. Do wyboru macie zarówno gry, które w swojej scenerii odnoszą się do współczesności, baśniowych klimatów, jak i przenoszą w odległe galaktyki. Ważny jest także wybór typu gry. Do wyboru są między innymi: 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.